Kitman Thulema projekt Mööbli lennuväli loodi eesmärgiga viia üksteisega kokku tootedisainerite teoreetilised ja tootmisettevõtete praktilised oskused ja teadmised, mille tulemuseks on Eesti tööstuslikult toodetava mööbli disaini taseme tõus. Projektist võidab nii mööblitootja, kellel avaneb võimalus nende disaineritega koostööd tegema hakata kui ka disainerid, kes saavad selge ettekujutuse tootmisvõimalustest.

img-content-1

Disainerid lisanduvad ja vahetuvad vastavalt sellele, kas ja kuidas nende personaalne projekt edeneb. Projekti partneriteks on Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Disainikeskus ja loovagentuur Velvet. Oleme avatud uutele partneritele.

Meie eesmärk on tekitada turule ideede konkurents, millest võidaksid kõik.

Inkubaator asub Kitman Thulema ruumides Kesk-Sõjamäel. Lähenemine igale disainerile on individuaalne ning igaühe vajadus mentorite ja nõustamise järele selgub töö käigus. Üheks projekti laiemaks eesmärgiks on edaspidi pakkuda praktika, diplomi- ja magistritöö võimalusi EKA ja TTÜ tudengitele ning magistrantidele.

Noorele tootedisainerile annab Mööbli lennuvälja projekt hea stardipaketi ning kasulikud tutvused.

Disain on vältimatu, kui tahta konkureerida millegi muu kui odavama hinnaga. Seega sobib disain ambitsioonikale ettevõttele. Disain parimal moel sünnitab legende – disainmööblit, mis on ihaldusväärne ja väärtuslik aastakümneid ja mille väärtus ajas kasvab. Sellist legendaarset ja rahvusvaheliselt tuntud Eesti disainmööblit meil täna ei ole.

/ Jane Oblikas