Tartus jagati 2019. aasta arhitektuuripreemiaid

9. detsember 2019

6. detsembril Tartus Kammivabrikus toimunud arhitektuuriaastat kokkuvõtval auhinnatseremoonial kuulutasid aastapreemiate laureaadid välja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital ning Eesti Arhitektide Liit, Eesti Sisearhitektide Liit ja Eesti Maastikuarhitektide Liit. Lisaks tunnustati auhinnatseremoonial ka ruumiloome valdkonna tulevasi tähti ehk tudengeid ning uudisena anti tänavu esimest korda välja arhitektuuriajakirja Maja ja kultuurilehe Sirp ruumipublikatsiooni aastapreemiad.

Lähemat infot, keda tunnustati kui arhitektuurivaldkonna säravamaid tegijaid, teoseid, loovmõtteid ja edendajaid, leiab siit.

Kõigi nomineeritud objektide ja nende autoritega saab tutvuda virtuaalnäitusel.

Kitman Thulema rõõmustab koos kõigi nomineeritutega ja teeb sügava kummarduse võitjatele. Oma pisukese panuse oleme möödunud aastal andnud ka ühe Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2019 pälvinud projekti realiseerimisse – Kitman Thulema tarnis ühe osa Eesti Kunstiakadeemia uue hoone sisustusest. Nominentide hulgas oli meie käsi mängus veel Rapla Riigigümnaasiumi, Harjumaa kohtuhoone, Sisekaitseakadeemia peahoone ja Haapsalu piiskopilinnuse sisustamisel. Vaatame ootusärevalt uude aastasse. Uusi ägedaid koostööprojekte vahva ruumi loomiseks kõigile!