Kitman Thulema värvides jaht Vesikaar võitis esikoha

24. May 2019

Kitman Thulema värvides jaht Vesikaar võitis esikoha 18.-19. mail Pirital Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja SEIKO CUP E4 karikavõistlusel.

Karikavõistlustel osales 36 jahti Eestist ja Soomest. ORC II grupis läks kõrgeim poodiumikoht Kitman Thulema värvides seilavale Vesikaare jahile. Esimese päeva lõpetas Vesikaar kolme sõiduvõiduga ja nende edu teisel kohal olnud Matilda 3 ees oli kolm punkti. Teine päev muutis edetabelit, kuna parema käigu sai Jazz, skoorides sõiduvõidu ja teise koha. Nii lõppes regatt Vesikaare ja Jazzi jaoks kümne punktiga, kuid rohkem esikohti andis kõrgeima poodiumikoha jahile Vesikaar.

Kaheteistkümnendat korda toimunud E4 karikavõistlus on teist aastat osavõistluseks Soome-Eesti avamerepurjetamise sarjale FINEST Offshore Series, kus omavahelise paremusjärjestuse selgitavad ORC klassi Eesti ja Soome jahid. Lisaks ORC klassile osalesid regatil ka ESTLYS, Folkboot ja Draakon-klasside jahid.