Kitman Thulema sisustas Õpetajate Kodu

13. oktoober 2017

5. oktoobril avasid Tallinna abilinnapead Lasnamäel aadressil Uuslinna 3a Õpetajate Kodu, mille avalikud ruumid ja kõik 75 korterit sisustas Kitman Thulema.

Õpetajate Kodus asuvad eluruumid antakse üürile Tallinna linnas asuvas koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis või kutseõppeasutuses töötavatele  õpetajatele.

Uuslinna tn 3a korterelamus on kokku 75 korterit, neist 40 ühe- ja 35 kahetoalised. Maja soklikorrusele rajati lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks, pesumasinate ja -kuivatitega nn pesuköök ning mänguruum lastele, mille sisustab Kitman Thulema. Lisaks kuuluvad sisustusse ka köökide, garderoobide, vannitubade mööbel ning tehniline pool: ahjud ja pliidid.

„Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

Õpetajate Kodu eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus. „Hoone saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogiliste lahendustega,“ ütles Võrk. „See tagab võimalikult madalad ülalpidamiskulud.”

Õpetajate Kodu kortermaja projekteerisid AS Sweco Projekt arhitektid Ahti Kooskora juhtimisel, kaasatud olid TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid Targo Kalamees ja Jarek Kurnitski. Ehitustöid teostasid Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ehitajad, omanikujärelevalve teenust osutasid Keskkonnaprojekt OÜ insenerid. Sisustuse tarnis Kitman Thulema AS. Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot.

Õpetajate Kodu ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele ning arstidele ja õdedele.

Tallinna linnal on abivajajate eluasemeprobleemide lahendamiseks kokku ligi 5000 korterit, lisaks üle 500 voodikoha sotsiaalmajutusüksustes. „Väga paljudele käib turuhinnaga korteri üürimine üle jõu, rääkimata eluaseme soetamiseks pangast laenu võtmisest,“ tõdes Võrk. „Seetõttu peab munitsipaal- ja sotsiaalkorterite rajamine kindlasti jätkuma.“